Neden sanal İSG eğitimi yöntemi?

 

Günümüzde dijital eğitim platformlarının yeteneklerinin artması, yüz yüze gerçekleştirilen eğitimlerin sanal İSG eğitimi şeklinde aynı kalite ve verimlilikte verilmesine olanak tanımaya başladı. Özellikle son dönemde yaşanan pandemi ve katılımcıların konfor ihtiyaçları sanal İSG eğitimlerinin daha çok tercih edilmesi için gerekçeler oluşturuyor.

 

Ege Consulting olarak bu bağlamda sınıf ortamında gerçekleştirilen tüm eğitimlerimizi sanal ortamda videokonferans yöntemi ile gerçekleştirmeye başlayarak hem paylaşımlarımızı yeni dönemde de sürdürmeye devam ediyor, hem de evde vakit geçirmek durumunda olan tüm profesyonellerin vakitlerini daha verimli geçirmelerine olanak sağlıyoruz.

 

Hangi eğitimlerimiz sanal platformda?

 

Yüz yüze gerçekleştirdiğimiz tüm eğitimlerimiz artık sanal İSG eğitimi platformunda. Bunlar;

 

 

Sanal İSG eğitimlerinde süreç nasıl işliyor?

 

Eğitim sanal İSG eğitimi yöntemi ile videokonferans platformu Zoom ile verilir. Sanal platforma erişime yönelik katılımcıya eğitim öncesinde eposta ile link gönderilir. Katılımcının linki tıklaması ile program bilgisayarına (veya tabletine) kurulur ve eğitime katılımı sağlanır.

 

Eğitim katılımcı kitapları ve varsa değerlendirme unsurları, kesin kayıt sonrasında katılımcılara kargo veya dijital yolla ile iletilir, eğitim öncesinde ulaşmış olması sağlanır.

 

Eğitim masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar ve tabletler üzerinden takip edilebilir. Cep telefonu kullanımı eğitim süresi boyunca sunum takibi ve eğitim boyunca klavye kullanımı gerekliliği nedeniyle önerilmemektedir. Sanal sınıf eğitimine katılacak her bir katılımcı, eğitime kendisine özel bir bilgisayar veya tablet ile katılım gösterir. Birden fazla kişinin aynı bilgisayar veya tableti kullanması uygun değildir.

 

Sanal İSG eğitimlerine katılım için mutlak suretle kesintisiz ve yüksek hızda internet erişimi, dahili veya harici kamera ve mikrofon gerekliliği bulunur.

 

Eğitim, sınıf eğitimi şartlarına en yakın formatta tasarlanmış olup, katılımcılar eğitmeni canlı olarak izleyebilir, sorularını sorabilir, görüş belirtebilir, diğer katılımcılar ile break out room yöntemi ile grup çalışmaları yapabilir, eğitim sunumlarını ve diğer materyalleri takip edebilir. 

 

Eğitimlerde sınıf eğitimi müfredatının tamamen aynısı izlenir, aynı eğitim materyalleri kullanılır ve aynı sınav içeriği sunulur. Dolayısıyla videokonferans eğitimde sınıf eğitimine kıyasla herhangi bir bilgi kaybı söz konusu olmaz. Bununla birlikte videokonferans eğitimini başarı ile tamamlayan tüm katılımcılar sınıf eğitimlerinde verilen sertifikanın aynısını edinirler.

 

Eğitim sanal ortamda gerçekleşeceği için tüm katılımcıların eğitimi dikkat dağılmadan sorunsuz takip edeceği bir ortam seçmeleri, eğitim sırasında farklı bir uğraş içinde olmamaları ve bulundukları ortamda öğrenmeye engel olacak herhangi bir unsur bulundurmamaları önerilir.

 

Eğitim sanal ortamına tüm katılımcıların sorunsuz erişebilmeleri, bağlantı, ses, görüntü ve sanal platform kullanımı hakkında genel bilgi paylaşımı yapabilmeleri için eğitimin ilk gün diğer günlerden 1 saat daha önce başlar. Her katılımcının sorunsuz katılımının sağlanmasının ardından eğitime geçilir.

 

Eğitim başlamadan önce farklı kişiler adına eğitime katılımı önlemek amacı ile kimlik doğrulaması yapılır.

Her bir eğitim ile ilgili farklı alt detaylar ve kurallar kayıt aşamasında katılımcılara ayrıca iletilir.

 

Katılımcı sayısı kaç kişi ile sınırlandırılır?

 

Sanal İSG eğitimlerinde, karşılıklı etkileşimin daha verimli kılınması ve eğitmenin katılımcıları daha kolay takip edebilmesi açısından katılımcı sayısı 12 ile sınırlandırırlır.

 

Eğitimler gruplara mı açılıyor yoksa genel katılıma açık eğitimler var mı?

 

Belirtilen tüm eğitimler kapalı grup olarak açılabilmektedir. Ancak daha çok talep gören eğitimlerimiz genel katılıma açık olarak da açılır. Genel katılıma açık eğitimlerimizi eğitim takvimimizden takip edebilirsiniz.

 

Diğer sorularınız?

 

Sanal İSG eğitimlerimize yönelik her türlü sorunuz için;

  • Aşağıda bulunan iletişim formundan bize yazabilir,
  • 02165065151 nolu telefondan bize ulaşabilir ve
  • info@egeconsulting.com adresine yazabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Sayfa